Niezdrow jedzenie leży na niebieskim stole
Zdrowie

Dietetyk kliniczny – schudnij w Bielsku-Białej

Artykuł partnera.

Otyłość to choroba cywilizacyjna. Coraz więcej osób na nią cierpi, a żywność dostępna w sklepach nie sprzyja utrzymaniu zdrowej wagi. Zbędne kilogramy mogą utrudniać poruszanie się, a także powodować wiele schorzeń, jak miażdżyca, nadciśnienie tętnicze czy choroba wieńcowa. Niestety odchudzanie wcale nie jest proste. Nie wszystkim się to udaje, a nawet jeśli, jest duże ryzyko, że kilogramy wrócą z nawiązką. Jak temu zapobiec?

​Dietetyk kliniczny – specjalista, do którego warto się zwrócić

Zdarza się, że osoby odchudzające się nie mają odpowiedniej wiedzy na temat zdrowej diety. Zależy im tylko na szybkim efekcie, niezależnie od konsekwencji. Niestety takie podejście może być szkodliwe. Większość popularnych diet opiera się na drastycznym obniżeniu ilości przyjmowanych kalorii. Prowadzi to do wyniszczenia organizmu, a także może wiązać się z efektem jojo, czyli powrotem zrzuconych kilogramów z nadwyżką. Zamiast podejmować się odchudzania samodzielnie, warto zaufać specjaliście. Dietetyk kliniczny to osoba znająca się na zdrowym odżywianiu. Ustali optymalny limit kalorii, jak również zadba o motywację pacjenta. Po konsultacji z klientem ułoży jadłospis, który nie będzie przykrym obowiązkiem, a raczej nowym sposobem na życie opierającym się na smacznych i zdrowych daniach.

​Dietetyk kliniczny – do kogo udać się w Bielsku-Białej?

Na szczęście świadomość na temat zdrowego odżywiania w społeczeństwie rośnie. Dzięki temu w Polsce jest coraz więcej gabinetów dietetycznych. Na przykład w Bielsku-Białej przyjmuje dietetyk kliniczny https://www.sklep.bielskidietetyk.pl/news/n/249/Bielsko-Biala. Mieszkańcy Bielska mogą skorzystać z pomocy specjalisty, jeśli chcą zmienić coś w swoim życiu. Samotna walka z nadwagą nie należy do najłatwiejszych, dlatego specjalista, który zna się na rzeczy jest zawsze w cenie. Nie trzeba obawiać się wizyty – dietetyk kliniczny nie ocenia dotychczasowych wyborów żywieniowych pacjentów. Zamiast tego próbuje zrozumieć powód trudności w zrzuceniu zbędnych kilogramów i dopasować program diety do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.